Acest job a fost publicat in urma cu peste 40 de zile...
 ASISTENT ADMINISTRATIV- companie domeniul servicii-certificari
la ACTIV RECRUITMENT GRUP in Bucuresti (Data adaugarii: 29-08-2014)
0 candidati

Responsabilitati
asigurarea condiţiilor optime pentru realizarea de către director a unor contacte eficiente cu persoanele din exteriorul firmei, urmarirea lor, asigurarea unei bune circulaţii a documentelor şi informaţiilor la nivelul firmei, gestionare baze de date,date de clienti, introducere clienti in baza de date

Atribuţiile principale şi sarcinile specifice:
-efectuează activităţi administrative de rutină în scopul eficientizării timpului de lucru al directorului;
-primirea, ţinerea evidenţei şi repartizarea corespondenţei în cadrul firmei;-efectuarea unor lucrări de specialitate: organizarea şi actualizarea unor situaţii, redactareaunor materiale de corespondenţă, păstrarea şi operarea în diverse registre de evidenţă;
-asigurarea legăturilor telefonice exteriorul organizaţiei.-furnizarea de informaţii clienţilor în legătură cu activitatea şi programul organizaţiei;-păstrarea evidenţei numelor, adreselor şi numerelor telefonice ale persoanelor şi instituţiilor cu care angajaţii au relaţii de serviciu;
-înregistrarea hotărârilor şi deciziilor luate de conducere, aplicarea ştampilei şi repartizareaacestora la compartimentele firmei;
-tehnoredactarea documentelor, clasarea şi ţinerea evidenţei stricte a acestora;
-identificarea, selectarea, clasificarea şi păstrarea unor surse şi materiale de informare;
-participarea la şedinţele generale ale firmei şi departamentului şi asigurarea protocolului;
-la cerere execută orice altă sarcină care are legătură directă cu obiectivul postului ocupat.
-ordinea si curatenia in interiorul firmei
Atribuţii privind respectarea normelor de sănătate şi securitate în muncă, de prevenire şi stingerea incendiilor

Cerinte
Studii economice
Experienta anterioara pe un post similar
Cunostinte practice pachet Office – atestat
Experienta pe un post similar- minim 2-3 ani
LIMBA ENGLEZA- NIVEL AVANSAT

Beneficii Oferite
Salariu: 1600 RON NET- In perioada de proba; 1800 RON NET dupa perioada de proba
Decontare transport

CONTACT:oana.visan@activrecruitment.ro

 Recomanda job-ul unui prieten
 Crezi ca anuntul e fals? Raporteaza-l!
 Vizualizari: 1437